Zakupy w zagranicznych sklepach internetowych – jak płacić na AliExpress?

freeimages.com

Coraz więcej osób mieszkających w Polsce oraz w innych krajach europejskich decyduje się na dokonywanie zakupów w zagranicznych sklepach internetowych. Jednym z najpopularniejszych tego typu serwisów jest portal AliExpress. Dzięki niemu możemy handlować ze sprzedawcami z Chin, kupując towary w zaskakująco niskich cenach. Pamiętajmy jednak, że istotna w tym przypadku będzie nie tylko forma płatności, ale również metoda przewalutowania środków. Serwis AliExpress pośredniczy bowiem w sprzedaży produktów posługując się jedynie amerykańskim dolarem.


Opinie użytkowników na temat jakości towarów sprowadzanych z Chin są mocno podzielone. Według wielu z nich tego typu produkty wykonywane są z tanich i nietrwałych materiałów. Z kolei ich przeciwnicy twierdzą, że można znaleźć tam prawdziwe „perełki”, których cena niejednokrotnie nas zaskoczy. Oczywiście prawda jak zwykle jest gdzieś po środku – na AliExpress kupimy zarówno produkty wykonane z niskiej jakości materiałów, jak i bardzo dobre towary za atrakcyjne pieniądze. Wiele zależy od tego, na jakiego sprzedawcę trafimy oraz jakie pieniądze jesteśmy w stanie przeznaczyć na nasz zakup. Pamiętajmy również, że aby zmaksymalizować nasze oszczędności wynikające z zakupów dokonywanych w chińskim sklepie internetowym, warto zastanowić się nad sposobem przewalutowania środków.


Jak płacić?
Płatności na portalu AliExpress możemy dokonać na kilka sposób, jednak nie wszystkie z nich funkcjonują w każdym z obsługiwanych regionów. W związku z tym jedną z najpopularniejszych alternatyw w przypadku opłat w omawianym sklepie internetowym jest założenie rachunku walutowego, z którego będziemy przelewać nasze środki. Dzięki temu osoby decydujące się na takie rozwiązanie mogą posługiwać się walutą zakupioną np. za pośrednictwem kantorów internetowych. Pozwoli to na wygenerowanie znaczących oszczędności, ponieważ w ten sposób pominiemy niekorzystne przewalutowanie wg. tabeli bankowych. Pamiętajmy, że zlecenia zapłaty na AliExpress dla polskich klientów są obecnie dostępne jedynie za pośrednictwem platformy Przelewy24 lub karty. W związku z tym otwarcie konta walutowego jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem, jeśli planujemy dokonywać cyklicznych zakupów w omawianym serwisie.

Miejmy jednak na uwadze fakt, że rachunek walutowy może być prowadzony w jednej walucie obcej. W związku z tym, zakładając tego typu konto z myślą o płatnościach na AliExpress, powinniśmy zdecydować się na amerykańskiego dolara. Waluta ta oczywiście jest powszechnie dostępna w kantorach internetowych, a obowiązujące w nich kursy z łatwością porównacie na portalu Kantorbox.pl. Jeżeli zatem planujecie zakupić konkretną ilość dolarów na zakup produktu z AliExpress, wystarczy wpisać odpowiednie wartości na naszej stronie głównej. Po ustaleniu wysokości wymienianej kwoty, zaznaczeniu waluty oraz wybraniu banku nasz kalkulator wygeneruje listę prezentującą najkorzystniejsze oferty dostępne na rynku. Warto pamiętać, że na nasze konto walutowe powinniśmy przelewać TYLKO środki, którymi się ono posługuje. Jeżeli wyślemy na nie inną walutę obcą, to zostanie ona poddana automatycznemu procesowi przewalutowania, który w bankach charakteryzuje się wysokimi kursami oraz niekorzystnym spreadem walutowym.


Weryfikacja sprzedawcy
Należy pamiętać, aby przed dokonaniem transakcji przeanalizować informacje o konkretnym sprzedawcy. Są one szeroko dostępne na AliExpress. Dowiemy się tam zarówno jakie zdanie na temat potencjalnego kontrahenta mają inni użytkownicy, jak i jakie są ich opinie odnośnie konkretnego produktu. Warto zwracać uwagę nie tylko na opis towaru sporządzony przez sprzedawcę, ale przede wszystkim na zdanie innych klientów. Pamiętajmy bowiem, że na produkty z Chin przyjdzie nam czekać stosunkowo długo, a zwrot towaru nie spełniającego naszych wymogów może okazać się problematyczny.

Tagi: 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br> <p>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Prosimy o przepisanie napisu z poniższego obrazku Captcha, który jest stosowany jako zabezpieczenie antyspamowe.