Wenezuelska prostytutki handlują walutą i zarabiają więcej niż na seksie

dolar

Wenezuela znana jest już z wielu absurdów, które powstały za panowania Hugo Chaveza. Dla przykładu można podać przesunięcie strefy czasowej o 30 minut w stosunku do krajów ościennych. W ostatnim czasie doszło do tego jeszcze jedno dziwne zjawisko. Otóż prostytutki przestały już zarabiać głównie na nierządzie, ale na handlu walutą, niczym nasi cinkciarze za PRLu. Co ciekawe w tym kraju handel walutą poza oficjalnymi państwowymi instytucjami jest przestępstwem, natomiast prostytucja już nie.

Zielone dolary na czarnym rynku są warte 11 razy więcej niż oficjalny kurs. Dolar niebotycznie się umocnił w gospodarce, w której konsumowane towary w 70% pochodzą z importu. Gospodarka Wenezueli jest w opłakanym stanie i kurczy się z roku na rok. Nie dziwne jest więc, że prostytutki zarabiają na handlu walutą dwa razy tyle ile są w stanie dostać za świadczenie swoich usług. Ciekawy jest również powód dlaczego to akurat prostytutki zajmują się handlem walutą. Otóż te panie lekkich obyczajów mają nieustanny kontakt z marynarzami, którzy to mają przecież najlepszy dostęp to dolara amerykańskiego.

"Dolar jest królem w tych dniach, ale o nich jest w cenie" - powiedziała w burdelu Puerto Cabello dla Bloomberga Elena, który używa pseudonimu, aby chronić swoją tożsamość. "Tak, mamy dolarów, otrzymując to, co nasze rodziny potrzebują, ale musimy sprzedać nasze ciała dla niej."

Wenezuela już wiele razy próbowała radzić sobie z kursem dolara, który za rządów Chaveza zaczął być kontrolowany. Jednak wszystkie metody póki co okazały się bezskutecznie. Urzędnicy próbowali więzić przedsiębiorców, zamykać biura maklerskie a także eksperymentowali z czterema równoległych systemami wymiany, wszystko to aby powstrzymać wzrost kursu nieoficjalnego.

Tagi: 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br> <p>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Prosimy o przepisanie napisu z poniższego obrazku Captcha, który jest stosowany jako zabezpieczenie antyspamowe.