Trump przemawia. Komentarz walutowy z dnia 27.02.2017

pixabay poland

Głównym wydarzeniem nadchodzącego tygodnia będzie jutrzejsze wystąpienie Donalda Trumpa. Polska złotówka spokojnie rozpoczyna tydzień.

Wystąpienie prezydenta USA

Już jutro ok. godziny 22:00 po raz pierwszy przed obiema izbami amerykańskiego parlamentu wystąpi Donald Trump. Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych przedstawi to, co dotychczas udało się mu osiągnąć. Najprawdopodobniej poznamy również plany kolejnych działań jego rządu.

Czy w końcu poznamy plan podatkowy?

Niebawem mija zapowiedziany przez Trumpa termin przedstawienia nowego planu podatkowego. Dlatego też wszyscy inwestorzy spodziewają się, że nastąpi to właśnie jutro. Jeżeli tak się stanie to niewątpliwie wystąpienie przed obiema  izbami Kongresu będzie najważniejszym wydarzeniem rozpoczynającego się tygodnia, a jego skutki mogą być nawet odczuwalne przez dłuższy czas. Jeżeli podczas przemówienia padną konkretne informacje i będą one zbieżne bądź jeszcze lepsze od oczekiwań inwestorów dolar amerykański może umocnić się. Jednakże z drugiej strony należy również pamiętać o zbliżającym się  marcowym posiedzeniu FED. W obliczu ważnych danych z amerykańskiego rynku pracy oraz możliwych zmian stóp procentowych jutrzejsza reakcja na słowa Trumpa może okazać się krótkotrwała. Dzisiaj w oczekiwaniu na jutrzejsze wystąpienie dolar traci na wartości. Kurs EUR/USD znajduje się aktualnie w okolicach poziomu 1,058.

Spokojny początek tygodnia na złotym

Od kilku dni nasza waluta w stosunku do głównych walut znajduje się w konsolidacji, a dalsze jej ruchy uzależnione są w dużym stopniu od zachowania się głównej pary walutowej, na której w najbliższym czasie będzie można zaobserwować zdecydowanie większą zmienność. Aktualnie złotówka zyskuje do dolara, za którego zapłacimy 4,07 zł. Taniej, bo 5,05 zł, zapłacimy również za funta oraz 4,04 zł za franka. Jedynie na niezmiennym poziomie ceny utrzymuje się euro - 4,31 zł.

Co dziś ciekawego?

Zaplanowane na dzisiaj publikacje makroekonomiczne nie powinny przynieść nam zbyt dużych zmian na rynku. o godzinie 11:00 poznamy indeksy nastrój z różnych sektorów w Strefie Euro, a po południu opublikowane zostaną dane na temat zamówień w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Mateusz Wielewicki - dealer walutowy w Internetowykantor.pl

Tagi: 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br> <p>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Prosimy o przepisanie napisu z poniższego obrazku Captcha, który jest stosowany jako zabezpieczenie antyspamowe.