Polityk PiS z nową propozycją odnośnie kredytobiorców walutowych

Paweł Szałamacha, członek Prawa i Sprawiedliwości, proponuje, aby banki tracące na procesie przewalutowania były uprzywilejowane do płacenia mniejszego podatku bankowego. To już kolejna alternatywa, która ma rozwiązywać problem nie tylko frankowiczów, ale i wielu innych klientów posiadających kredyty hipoteczne w obcych walutach.

W wywiadzie dla tygodnika „Wprost” Szałamacha podkreślał, że jego partia nie chce działać na niekorzyść instytucji bankowych. Ich ewentualne straty miałyby być równoważone poprzez obniżenie podatku. Takie rozwiązanie ma na stałe rozwiązać problem klientów zadłużonych w walutach obcych, którzy obecnie bardzo często znajdują się w wyjątkowo niekorzystnej sytuacji finansowej. Przewalutowane na złotówki kredyty dałyby im pewność co do wysokości comiesięcznej raty oraz ogólnego zadłużenia.

Polityk zaznaczył również, że jego zdaniem taka ustawa powinna zostać wprowadzona jak najszybciej. Kredytobiorcy wciąż czekają na decyzję przedstawicieli rządu odnośnie ich pechowego zadłużenia, a co miesiąc proponuje się po kilka rozwiązań, które finalnie i tak nie zostają wprowadzone w życie. Co do działania jego partii w tej sprawie, Szałamacha powiedział, że jest to problem, na który powinna być wywierana silna i szybka presja.

Podczas wywiadu, członek PiS odwołał się też do innych spraw odnośnie sytuacji gospodarczej w Polsce. Stwierdził, że jego partia ma w planach podjąć się realizacji programu nuklearnego, ponieważ w przeciągu kilku najbliższych lat kraj może borykać się z niedoborami energii. Jego zdaniem, w Polsce jest miejsce na co najmniej dwa bloki nuklearne.
Paweł Szałamacha wygłosił też swoje zdanie w sprawie LOT-u. Powiedział, że konieczne jest uporządkowanie wewnętrznych struktur spółki, aby móc później zwiększyć jej obroty oraz wprowadzić markę na giełdę, co pozwoliłoby na zwiększenie jej kapitału.

Tagi: 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br> <p>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Prosimy o przepisanie napisu z poniższego obrazku Captcha, który jest stosowany jako zabezpieczenie antyspamowe.