Obawy dotyczące kantorów internetowych

Każdego roku zwiększa się ilość osób prywatnych oraz przedsiębiorców, którzy regularnie korzystają z usług kantorów online. Mimo to wiele osób ma nadal sporo wątpliwości i obaw związanych z wymianą walut online. Dziś postaramy się sprecyzować 10 największych obaw oraz wyjaśnić ich zasadność.

 1. W internetowych kantorach możemy tracić sporo pieniędzy.

  Wiele osób, szczególnie tych, którzy nigdy nie korzystali z kantorów internetowych obawia się o stratę swoich środków. E-kantory podlegają stosownym regulacjom prawnym, mają odpowiednie zabezpieczenia oraz chronią nasze dane. Ponadto współpracują z nimi duże firmy, a nawet banki oraz międzynarodowe korporacje, które budują odpowiednie zaufanie. Weźmy pod uwagę skalę działania, opinie i zasięg kantoru oraz nie bójmy się, ponieważ nasze pieniądze nagle nie „znikną”.

 2. Korzystanie z kantorów online jest skomplikowane.

  Każdy, kto nigdy nie korzystał z usług kantoru online, przynajmniej raz o tym pomyślał. Nie musisz się o nic obawiać, ponieważ systemy zostały stworzone dla ludzi, więc są proste i intuicyjne. Nie bój się również konta walutowego, ponieważ jeśli wymieniasz, funty, dolary, franki lub inne popularne waluty, a nie np. tajskie bahty, założenie konta zajmie ci tylko kilka minut. Większość polskich banków oferuje założenie kont elektronicznych w najbardziej popularnych walutach.

 3. Oszczędności w kantorach online wcale nie są tak duże, jak się o tym mówi.

  Kantory internetowe gwarantują nam najmniejszą różnicę między kupnem a sprzedażą walut, dzięki czemu oszczędzamy najwięcej. Jest to najbardziej opłacalna forma wymiany walut dostępna na rynku, a korzystając z niej przy spłacie kredytu, możesz oszczędzić równowartość samochodu. Nadal uważasz, że nie warto?

 4. Jako osoba prywatna nie mogę korzystać z usług kantorów on-line.

  Aby wymieniać waluty w sieci, jedyne, czego potrzebujesz to aktywne konto bankowe. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą indywidualną, czy przedsiębiorcą, zasady kantoru obowiązują cię w takim samym stopniu.

 5. Po podpisaniu umowy kredytowej z bankiem nie mogę spłacać kredytu w kantorze online.

  Pamiętaj, że formę spłaty kredytu walutowego możesz zmienić w każdej chwili, ponieważ bank musi ci to umożliwić na podstawie ustawy antyspreadowej. Dzięki e-kantorom możesz zaoszczędzić nawet 100 zł miesięcznie.

 6. Mój bank pobierze prowizję za korzystanie z e-kantoru.

  Jeśli kantor internetowy posiada rachunek w twoim banku, transakcja na 100% będzie bezpłatna. Zanim wybierzesz konkretny kantor online, sprawdź, z którymi bankami współpracuje, abyś nie musiał ponosić dodatkowych kosztów.

 7. W kantorze internetowym nie ma możliwości negocjacji cen.

  Nie obawiaj się o kurs walut, ponieważ prawie zawsze jet on niższy niż w tradycyjnym kantorze, do tego często przy większych kwotach masz możliwość negocjacji. Wymieniasz większą kwotę lub jesteś stałym klientem kantoru? Wykorzystaj to i negocjuj, aby zaoszczędzić j jeszcze więcej.

 8. Jak zrealizuję przelewy z zagranicy?

  W Polsce jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ wielu Polaków na stałe przebywa za granicą. Dla e-kantorów nie jest to problem i bez problemu realizują przelewy zagraniczne.

 9. W kantorze online zawsze jestem anonimowy.

  Nie jest to prawda. Mimo tego, że cała transakcja odbywa się online, użytkownicy są weryfikowani i kontrolowani. Odpowiednie zasady bezpieczeństwa narzuca prawo i każdy kantor internetowy musi je respektować.

 10. Wybranie najlepszej oferty jest bardzo trudne.

Aby wybrać najlepszy kantor online, wykorzystaj porównania i statystki dostępne na KantorBox lub policz wszystko na kalkulatorze online. Sprawdź różne oferty, przeanalizuj je, a następnie wybierz najlepszą.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br> <p>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Prosimy o przepisanie napisu z poniższego obrazku Captcha, który jest stosowany jako zabezpieczenie antyspamowe.