Kto najczęściej korzysta z transferów walutowych?

Jak nietrudno się domyślić, z transferów walutowych najczęściej korzystają ci klienci, którzy znajdują się poza granicami naszego kraju. W związku z tym duże grono potencjalnych odbiorców stanowi Polonia oraz emigranci stali i zarobkowi. Na transfery walutowe decydują się Ci klienci, którzy wyjechali na stałe, jak i osoby przebywające poza granicami naszego kraju tymczasowo – w celach zarobkowych. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, jeszcze pod koniec 2014 roku liczba emigrantów tymczasowych przekraczała 2 300 000 obywateli i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał drastycznie odmienić się w najbliższym czasie. Nic więc dziwnego, że tak duże grono klientów poszukuje najtańszych metod wymiany waluty i przelania zarobionych pieniędzy do rodzin mieszkających w Polsce. Pamiętajmy również, że znaczący procent Polaków za granicą stara się zgromadzić oszczędności. W ich przypadku walutowe transfery pieniężne stanowią świetne rozwiązanie – można dokonać ich bardzo szybko, unikając równocześnie dodatkowych opłat oraz niekorzystnych kursów bankowych. Im częściej klienci dokonują przelewów, tym bardziej sposób transferowania środków staje się istotny. Jeżeli zatem muszą przelewać pieniądze co miesiąc, to warto zastanowić się nad metodą ich wysyłania. W skali roku zaoszczędzone za pośrednictwem najtańszych transferów pieniądze urosną bowiem do pokaźnych rozmiarów, które jeszcze bardziej powiększą odłożone przez klienta środki.

Drugą, równie liczną grupę osób decydujących się na cykliczne dokonywanie przelewów zagranicznych stanowią przedsiębiorcy. Niezależnie od tego, czy są to właściciele małych, lokalnych firm czy dużych korporacji, to dokonując transakcji z kontrahentami zza granicy z pewnością spotkali się z problemami związanymi z niekorzystnymi terminami ich transferów czy naliczaniem dodatkowych opłat. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych przelewów walutowych online, będą mieli pewność nie tylko co do szybkości dokonania przelewu, ale również odnośnie jego kosztów. Przedsiębiorcy będą mogli uniknąć też przewalutowania środków za pośrednictwem niekorzystnych kursów bankowych, które przy wymianie dużej ilości pieniędzy mogłyby wiązać się z wyraźnymi stratami.

Pamiętajmy jednak, że w wielu przypadkach dokonywanie przelewów międzynarodowych będzie miało charakter jednorazowy. Bardzo często bowiem klienci korzystający jedynie z transferów krajowych są zmuszeniu do nagłego przelania swoich środków za granicę. Jednym z tego typu przypadków może okazać się np. zakup samochodu sprowadzanego z innej części Europy. W takiej sytuacji umiejętność posługiwania się transferami walutowymi może okazać się niezbędna – zaoszczędzone za pośrednictwem tego typu przelewu pieniądze będziemy mogli wydać np. na opłaty związane z rejestracją nowego pojazdu.

Kategorie: 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br> <p>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Prosimy o przepisanie napisu z poniższego obrazku Captcha, który jest stosowany jako zabezpieczenie antyspamowe.