Kantory w Poznaniu

kantory w Poznaniu

Poznań to miasto wojewódzkie położone po środku między Berlinem a Warszawą. Jest też zaliczane do najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Co za tym idzie, w Poznaniu można spotkać wielu zagranicznych gości, przyjeżdżających tutaj zarówno w sprawach biznesowych, jak i turystycznie.

W Poznaniu jest kilkadziesiąt kantorów stacjonarnych. Skąd wynika taka ich popularność i czy naprawdę jest taki duży na nie popyt?

Przyczyny popularności kantorów w Poznaniu

Analizując rynek kantorowy w Poznaniu, można wyróżnić kilka czynników, które wpływają na taką ich atrakcyjność, są to:

 • wielkość i gospodarka miasta - Poznań jako jedno z największych miast w Polsce, jest bardzo rozwinięty gospodarczo, a co za ty idzie przyciąga obcy kapitał;

  Poznań jest piątym ośrodkiem gospodarczym w kraju, zaraz po Warszawie, Krakowie i regionach Katowic i Trójmiasta. Poziom bezrobocia w Poznaniu należy do najniższych w kraju. Do tego w stolicy wielkopolski zagnieździły się wielkie marki, tj. Kampania Piwowarska czy Volkswagen.

 • duża emigracja zarobkowa Poznaniaków, ze względu na bliskość do Niemiec;
 • duża liczba turystów z zagranicy - Poznań jest bardzo otwarty na turystów zagranicznych, w Poznaniu odbywają się duże wydarzenia kulturalne przyciągające ludzi z całego świata (np. festiwal teatralny Malta, mistrzostwa świata w kajakarstwie, liczne targi, pokazy i imprezy kulturalne odbywające się na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz na stadionie miejskim Lecha Poznań.

  Poznań jest czwartym miastem w Polsce pod względem odwiedzin przez turystów. Poznań odwiedza prawie 200 tys. osób z zagranicy rocznie. Jak podaje wikipedia, 38% turystów przyjeżdża do Poznania biznesowo - na targi, konferencje, spotkania biznesowe i szkolenia, z kolei 30-35% turystów odwiedza Poznań w celu zwiedzania, wypoczynku i rekreacji.

Gdzie w Poznaniu znajdziemy kantory?

Podobnie jak w innych miastach kantory w Poznaniu znajdują się głównie w centrum i centrach handlowych, ale nie tylko. Przyjrzyjmy się gdzie można je znaleźć:

 • na giełdzie samochodowej w Poznaniu – giełda jest często odwiedzana przez klientów z Ukraincy i Rosji, do tego dochodzą polscy handlarze, którzy z reguły sprowadzają samochody z zagranicy (najpopularniejsza waluta to euro);
 • na lotnisku miejskim Ławica - zarówno w zamkniętej jak i otwartej hali przylotów i odlotów;
 • w centrum największa liczba kantorów jet na ulicy Głogowskiej w rejonie dworca kolejowego, a także na ul. Dąbrowskiego i Święty Marcin.
 • w centrach handlowych, m.in. Malta, Posnania, Plaza, Pestka, King Cross, Avenida.
Tagi: 

Komentarze

Ja od lat wymieniam w kantorach stacjonarnych, rzadko decyduję się na kantor internetowy. I chociaż coraz więcej kantorów oferuje również wymianę online, to i tak wolę się przespacerować i wymienić walute osobiście. Dlatego cieszy mnie fakt, że jest ich w Poznaniu tak dużo. Chociaż przyznam szczerze, że od lat w większości wymieniam w jednym miejscu. Mają kilka punktów w różnych miejscach poznania, ale dla wygodnych maja też kantor internetowy. Jak kto woli.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br> <p>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Prosimy o przepisanie napisu z poniższego obrazku Captcha, który jest stosowany jako zabezpieczenie antyspamowe.