Dlaczego wymiana walut online się opłaca.

Wymiana walut w kantorze internetowym czy platformowe społecznościowej się opłaca. W artykule omówiono skąd wynika taka popularność oraz jakie czynniki umożliwiają tańszą i szybszą wymianę walut w sieci.

Oszczędność czasu i pieniędzy oraz wygoda – w tym właśnie przejawia się przewaga wymiany walut on-line nad tradycyjną.

Ile możesz zyskać wymieniając walutę w internecie?

To możesz w każdej chwili sprawdzić samodzielnie, patrząc na aktualny spread, czyli różnicę pomiędzy ceną sprzedaży oraz ceną kupna waluty. Tam, gdzie jest on wyższy, tam przepłacamy. Najkorzystniejsze są miejsca, w których jest on najniższy. Dla kantorów internetowych spread waha się w granicach od 0,48% do 2,10%, co daje średnią 1,08%. Do tego niektóre z nich oferują promocje, dzięki którym klient ma obniżony spread jeszcze bardziej. Dla banków średni kurs wynosi 6,51%, a zaczyna się od 1,84% i kończy nawet na poziomie ponad 9,94% (porównanie kursów franka szwajcarskiego dnia 23.09.2013).

Dlaczego kantory online są tańsze od banków i placówek tradycyjnych?

W kantorach wirtualnych spread walutowy jest zazwyczaj sporo niższy niż w bankach czy stacjonarnych placówkach. To przede wszystkim efekt niższych wydatków związanych z funkcjonowaniem samego e-biznesu. Nie muszą one składować gotówki w formie banknotów, a cenę zaplecza informatycznego potrzebnego do prowadzenia e-kantorów z nawiązką rekompensuje ich olbrzymi zasięg. Poza tym, żeby dotrzeć do klientów - w przeciwieństwie do placówek stacjonarnych - nie muszą się mieścić w najlepszych lokalizacjach miast. Dlatego odchodzą znaczne koszty najmu i wyposażenia lokalu. W internecie po prostu korzystamy z efektu skali zarówno od strony kosztów jak i przychodów. Kantor online z kilkunastoma lub nawet kilkudziesięcioma tysiącami klientów osiąga przychody nawet przy najmniejszych marżach, a co za tym idzie, klient otrzymuje tańszą walutę. Może sobie na to pozwolić również dlatego, że wraz ze wzrostem obrotów w internecie w niewielkim stopniu zwiększają się jego wydatki. Kantory internetowe mają lepszą ofertę również dlatego, że ich kursy są aktualizowane na bieżąco na rynku forex i nie muszą się zabezpieczać przed zmianami kursu a także przy dużym obrocie mogą mocno negocjować.

Oszczędność czasu.

Jak w przypadku innych obszarów, w których usługi wirtualne konkurują z tradycyjnymi, wymiana walut online jest zazwyczaj szybsza niż ta dokonywana drogą tradycyjną.

Jeżeli kantor internetowy, z którego korzystasz, posiada konto w Twoim banku, to transakcja wymiany walut online najprawdopodobniej zamknie się w 15 minutach. Jeżeli nie mieszkasz w bezpośrednim sąsiedztwie kantoru, odwiedziny w placówce stacjonarnej najprawdopodobniej zajmą Ci minimum 30 minut, przy czym z reguły jest to jeszcze więcej. Do tego może dojść konieczność oczekiwania w kolejce, niebezpieczeństwo, że w kantorze nie będzie poszukiwanej przez Ciebie waluty, a nawet kradzież gotówki po wyjściu z placówki. W internecie natomiast możesz wymienić walutę nie wychodząc z domu i to o dowolnej porze.

Propozycja dla wygodnych

Wymianę waluty online możesz dokonać o dowolnej porze dnia i nocy oraz z dowolnego miejsca. Nie ma znaczenia, czy jest północ, czy południe; czy jesteś w domu, kawiarni czy na plaży – wystarczy, że masz dostęp do internetu.
Co ważne - transakcję kupna lub sprzedaży waluty w kantorze online możesz zaplanować z wyprzedzeniem. Dzisiaj definiujesz dane operacji, a waluta wymieniana jest we wskazanym przez Ciebie momencie. Tyczy się to nie tylko godziny. Wymianę można zlecić po konkretnym kursie, nawet, jeśli jest on rozbieżny z obecnym. Wtedy operacja zostanie automatycznie przeprowadzona kiedy kurs spełni nasze wymagania. Dla ludzi naprawdę lubiących wygodę większość kantorów oferuje stałe zlecenie wymiany. Dzięki niemu klient może wpłacać na konto w kantorze co miesiąc pieniądze, które w określonym czasie zostaną automatycznie wymienione na interesującą nas walutę, a następnie wysłane bezpośrednio na konto banku, w którym spłacamy kredyt, dziecka na studiach zagranicą czy dowolne inne konto.

Kategorie: 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br> <p>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Prosimy o przepisanie napisu z poniższego obrazku Captcha, który jest stosowany jako zabezpieczenie antyspamowe.