Dlaczego wiele osób boi się wymiany walut online

Mogłoby się wydawać, że dziś nie trzeba już nikogo przekonywać do zasadności wymiany walut online. E-kantory stają się coraz bardziej popularne, coraz chętniej korzystamy z bankowości elektronicznej i coraz częściej chcemy dokonywać wielu operacji online. Mimo to wielu klientów ma nadal sporo wątpliwości i nadal unika wymiany walut w sieci. Postaramy się więc przybliżyć najczęstsze obawy, jakie towarzyszom tym, którzy jeszcze nigdy nie korzystali z usług kantorów internetowych.

Nie potrafię i nie chcę zakładać konta walutowego
W większości przypadków konto walutowe jest niezbędne, aby móc wymienić waluty w sieci. Należy jednak podkreślić, że jego założenie nie jest żadnym problemem, każdy może je założyć, a cała procedura trwa dosłownie kilka minut. Oczywiście konto również możemy założyć online, dzięki czemu nie musimy marnować naszego czasu na kolejki w bankach.

Nie da się zaoszczędzić na wymianie walut

Jest to mit, który popularny był jeszcze kilka lat temu. Kantory internetowe dają nam bardzo dużą możliwość zaoszczędzenia. Najlepiej przekonali się o tym ci, którzy posiadają np. kredyty w innych walutach i regularnie korzystają z usług e-kantorów. To właśnie tu podczas jednej transakcji możemy zaoszczędzić kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych. Nawet jeśli do kwoty wymiany doliczymy prowizję i opłaty manipulacyjne, w ogólnym rozrachunku niemal zawsze zapłacimy mniej niż w tradycyjnym punkcie wymiany walut.

Nie mogę negocjować

Wielu klientów, którzy od kilkudziesięciu lat korzystają z usług stacjonarnych kantorów ceni sobie możliwość negocjacji ceny i jednocześnie obawia się, że w e-kantorze nie będzie takiej możliwości. W praktyce okazuje się, że wirtualne kantory są o wiele bardziej elastyczne oraz znacznie częściej umożliwiają negocjację. Pamiętajmy również, że kursy wymiany walut w kantorach internetowych są znacznie niższe więc już na starcie możemy skorzystać z lepszych warunków.

Kantory internetowe nie są godne zaufania

Rynek internetowej wymiany walut w Polsce rozwija się od 2009 roku. W ciągu tych 8 lat nie tylko rynek się diametralnie zmienił i powstało wiele kantorów, lecz także przeprowadzono setki tysięcy transakcji, które łącznie opiewają na dziesiątki miliardów złotych. Mówienie więc, że e-kantory nie posiadają doświadczenia i nie należy im ufać wydaje się więc niezrozumiałe i bezzasadne.

E-kantory bardzo często oszukują klientów

Obecnie kantory internetowe to rzetelne i uczciwe firmy, które dbają o swoją renomę oraz o zaufanie klientów. Oczywiście każdy z nas ma prawo, aby sprawdzić dany kantor przed dokonaniem transakcji, poczytać opinie na jego temat czy przeliczyć sobie wszystkie koszty. Sprawdzenie wszystkiego ułatwi podjęcie decyzji oraz przekonanie się, że wymiana walut w sieci może być łatwa, szybka, przyjemna i w dodatku bardzo opłacalna.

Tagi: 

Komentarze

Korzystanie z usług e-kantorów jest bardzo praktyczne i proste. Sam nie raz już miałem okazję kupować EUR wygodniej już chyba się nie da a i ceny dobre przy tym.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br> <p>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Prosimy o przepisanie napisu z poniższego obrazku Captcha, który jest stosowany jako zabezpieczenie antyspamowe.