Dlaczego warto korzystać z karty walutowej?

pixabay.com

Okres wakacyjny wciąż trwa, a coraz więcej klientów kantorów internetowych decyduje się na wykorzystywanie kart walutowych. Jest to interesujące rozwiązanie, dzięki któremu nie ryzykują oni transportowania dużej ilości gotówki za granicę. Co ciekawe, możemy wtedy korzystać zarówno z zadowalających kursów walutowych, jak i wygodnie płacić za nasze zakupy zbliżeniowo lub tradycyjnie (wpisując kod PIN).

Zdaniem wielu klientów e-kantorów, karty walutowe to połączenie wygody z korzystnymi kursami. Znaczącą zaletą jest możliwość podpięcia tego typu karty pod konkretny rachunek walutowy. Dzięki temu, ich użytkownicy mogą uzyskiwać środki gromadzone na swoim koncie poprzez wymianę dokonaną za pośrednictwem kantorów internetowych, omijając tym samym niekorzystne przewalutowanie bankowe. W wielu przypadkach nie będziemy również obarczeni prowizją za przelew, jeśli za granicą dokonamy opłat bezgotówkowych. Z kolei warto pamiętać, że dodatkowe koszty mogą zostać naliczone podczas wypłaty środków tamtejszych bankomatów. Nie będzie ona jednak uzależniona od wysokości wypłacanej kwoty i przewalutowania po kursie bankowym, jeśli zdecydujemy się na wymianę w kantorze internetowym.

Karty walutowe prezentują również wysoki poziom bezpieczeństwa. Jest z nich o wiele trudniej wykraść środki niż ma to miejsce w przypadku np. kradzieży gotówki. Wciąż udoskonalane rozwiązania, takie jak wbudowany chip, pasek magnetyczny i indywidualny kod PIN uzyskały uznanie klientów na całym świecie.

Jednym z popularnych rozwiązań jest rezygnacja z tradycyjnych kart walutowych (podpiętych pod konkretny rachunek) na rzecz kart walutowych pre-paid (przedpłaconych). Charakteryzują się one minimalizacją potrzebnych do ich wyrobienia formalności oraz ścisłą kontrolą nad ilością wydawanych pieniędzy. Funkcjonowanie tego typu karty polega bowiem na „doładowywaniu” ich środkami w walucie obcej, dzięki czemu zawsze mamy pewność, że nie przekroczymy w wydatkach zaplanowanych przez nas limitów. Ponadto, w wielu wariantach karty pre-paid nie są wystawiane imiennie, przez co charakteryzują się dużą anonimowością. Dzięki temu mogą stanowić również ciekawe rozwiązanie dla nastoletniego dziecka, które wyjeżdża na wakacje zagraniczne. Będziemy mogli w ten sposób kontrolować jego budżet nie obawiając się równocześnie o możliwość zagubienia gotówki.

Karty walutowe pre-paid są zasilane błyskawicznie. W większości przypadków gwarantują wpłynięcie środków na rachunek karty w przeciągu kilku godzin od momentu dokonania zlecenia. Dzięki temu, korzystając również z szybkiego przewalutowania w kantorach internetowych, możemy bezpiecznie doładować kartę środkami zakupionymi po niskim kursie.

Klasyczne karty walutowe oraz karty pre-paid to świetna alternatywa dla płatności gotówkowych szczególnie dla tych osób, które często wyjeżdżają za granicę. Dzięki nim opłaty mogą być finalizowane bezgotówkowo i wygodnie. Na wprowadzenie tego typu rozwiązań decydują się obecnie już nie tylko banki, ale również kantory internetowe. Mają one w swojej ofercie głównie karty pre-paid, dzięki czemu możemy wyrobić je szybko i bez zbędnych formalności. Jeżeli zatem wybierasz się na zagraniczny wyjazd i wciąż nie wiesz, na jaki sposób płatności się zdecydować, to karta walutowa może być dla Ciebie najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Tagi: 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br> <p>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Prosimy o przepisanie napisu z poniższego obrazku Captcha, który jest stosowany jako zabezpieczenie antyspamowe.