Decyzja RPP - prawdopodobnie bez zmian

W środowy poranek nasza waluta ponownie traci na wartości, wygląda na to że o umocnieniu złotówki możemy znów przynajmniej na chwilę zapomnieć.

Jest to najprawdopodobniej skutek kolejnych zapowiedzi ze strony Stanów Zjednoczonych w sprawie wojny handlowej. Administracja Donalda Trumpa poinformowała o chęci narzucenia kolejnych ceł na towary importowane z Chin. Wiadomość ta nie podziałała dobrze na rynki i spowodowała zmniejszenie apetytu na ryzyko wśród inwestorów. Wiąże się to oczywiście z tym, że waluty rynków wschodzących będą traciły na wartości.

Najprawdopodobniej również naszej walucie nie pomoże dziś kończące się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Nie ma praktycznie żadnych przesłanek ani głosów, by gołębie nastawienie jej członków miało się w najbliższym czasie zmienić. Analitycy zakładają, że po raz kolejny już stopy procentowe w Polsce pozostaną na niezmienionych poziomach. Również konferencja nie powinna przynieść żadnych zaskakujących informacji.

Tymczasem dolar wyceniany jest na 3,68 zł. Cena wspólnej waluty wzrosła do 4,32 zł. Funt brytyjski kosztuje aktualnie 4,89 zł, a za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,71 zł.

Po południu Stany i Kanada

Dzisiejsze popołudnie będzie zdecydowanie ciekawsze od wczorajszego. W Stanach Zjednoczonych zaplanowano publikację dynamiki inflacji producenckiej, a także tygodniowej zmiany zapasów paliw. Nie są to jednak aż tak istotne dane dla inwestorów, niemniej jednak możemy zobaczyć nieco zwiększoną aktywność inwestorów w okolicy odczytów.

Nieco ciekawsze dane napłyną do nas z Kanady. Możemy spodziewać się znacznej zmienności na parach powiązanych z dolarem kanadyjskim. Będzie to miało związek z decyzją tamtejszego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych. Analitycy zgodnie twierdzą, że członkowie BoC zdecydują się na podniesienie jej z 1,25% do 1,5%.

Źródło: Mateusz Wielewicki - dealer walutowy w Internetowykantor.pl

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br> <p>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Prosimy o przepisanie napisu z poniższego obrazku Captcha, który jest stosowany jako zabezpieczenie antyspamowe.