Czym są zagraniczne transfery walutowe?

Zagraniczne transfery walutowe polegają na przelaniu środków do odbiorcy za granicą w odpowiedniej dla danego kraju walucie. Przelewać można od razu złotówki, które po automatycznym przewalutowaniu trafiają do odbiorcy, ale można również przelać wcześniej zakupioną walutę bez przewalutowania. Ta druga opcja jest korzystniejsza. Oczywiście o ile wiemy gdzie tanio kupić walutę (o tym w artykule: ”Dlaczego wymiana walut online się opłaca?”). Dzięki temu omijamy instytucje, które przewalutowują walutę po mniej korzystnym dla nas kursie.

Biorąc pod uwagę tendencje rynku do globalizacji oraz rosnącą wśród konsumentów potrzebę zakupu lub sprzedaży produktów odbiorcom nie tylko z Polski, ale i zza granicy, walutowe transfery pieniężne mogą okazać się bardzo powszechnym rozwiązaniem. Rosnąca konkurencja na rynku sprawia, że przed dokonaniem tego typu płatności warto zastanowić się nad konkretnym serwisem, który nam ją umożliwi. Poszczególne formy transferów walutowych różnią się bowiem nie tylko szybkością transakcji, ale również wysokością naliczanych opłat dodatkowych.

Obecnie, transferów walutowych możemy dokonać na kilka sposobów: korzystając ze zwykłego przelewu bankowego, PayPala, przekazu pocztowego czy współpracując z firmami pośredniczącymi. Pamiętajmy jednak, że większość z tych rozwiązań wiąże się z dodatkowymi kosztami, naliczanymi podczas każdorazowej transakcji. W związku z tym ciekawą alternatywą okazały się serwisy internetowe, które umożliwiają dokonywanie transferów pieniężnych online.

Serwisy oferujące walutowe transfery pieniężne online charakteryzują się przede wszystkim niskimi kosztami operacji, głównie z uwagi na zautomatyzowany system obsługi internetowej. Są również rozwiązaniem wyjątkowo szybkim i bezpiecznym, ponieważ klient nie musi posługiwać się fizyczną gotówką. Stworzone serwisy są nie tylko wygodne, wyposażone w intuicyjny system obsługi – w wielu przypadkach pozwalają klientowi również na dokonywanie przelewu nawet bez potrzeby posiadania specjalnego rachunku walutowego.

Kategorie: 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br> <p>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Prosimy o przepisanie napisu z poniższego obrazku Captcha, który jest stosowany jako zabezpieczenie antyspamowe.