Bezpieczeństwo naszych pieniędzy

Status instytucji płatniczej

Prezentowane w naszym zestawieniu serwisy zajmujące się obsługą walutowych transferów pieniężnych to instytucje uznawane za bezpieczne. W celu prowadzenia swojej działalności muszą posiadać spełniać dość restrykcyjne wymagania i posiadać odpowiednie licencje. W przypadku polskich firm są to Krajowe Instytucje Płatnicze, będące pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego. Świadczy to o bardzo dobrej kondycji finansowej serwisu oraz o odpowiedniej ochronie przetrzymywanych przez niego środków (są one umieszczone na oddzielnych kontach nie włączanych do masy upadłościowej). Tego typu licencja obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej.

Certyfikaty SSL

Wszystkie, internetowe serwisy zajmujące się walutowymi transferami pieniężnymi stosują zabezpieczenia polegające na szyfrowaniu przesyłanych danych przy użyciu protokołu SSL. Świadectwem jego wykorzystywania jest charakterystyczny adres strony, zaczynający się frazą https://. Zabezpieczenia SSL stosowane są w trzech odmianach, różniących się poziomem szyfrowania:

  • EV (Extended Validation) – najbezpieczniejszy protokół SSL. Obecnie korzystają z niego wszystkie działające w Polsce banki. Łatwo rozpoznać go po symbolu kłódki, umieszczonym przy adresie strony.
  • OV (Organisation Validation) – średni poziom zabezpieczeń SSL. Oznacza, że firma wystawiająca certyfikat sprawdziła dane rejestrowe i adresowe firmy, która chciała się nim posługiwać.
  • DV (Domain Validation) – Najbardziej podstawowy protokół SSL. Połączenie zostało zaszyfrowane, jednak dane firmy nie musiały zostać zweryfikowane.

Potwierdzenia SMS

Wiele serwisów zajmujących się obsługą walutowych transferów pieniężnych online decyduje się na potwierdzenia SMS. Jest to dodatkowy poziom zabezpieczeń, który weryfikuje dostęp konkretnego użytkownika nie tylko do jego komputera oraz konta bankowego, ale również do telefonu komórkowego.

Kapitał zakładowy

Sprawdzając wiarygodność konkretnego serwisu warto zapoznać się z jego kapitałem zakładowym. Teoretycznie, im jest on większy, z tym bardziej pewną firmą mamy do czynienia. Wśród prezentowanych przez nas kantorów internetowych oraz serwisów zajmujących się obsługą transferów walutowych znajdziesz również informacje na temat ich kapitału.

Opinie klientów

Bez wątpienia jeden z najpewniejszych sposobów, dzięki którym możemy poznać wiarygodność konkretnego serwisu. Użytkownicy, szczególnie ci niezadowoleni, dzielą się swoją opinią na temat poszczególnych portali na łamach forów finansowych oraz innych stron internetowych, na których mogą wyrazić swoje emocje. Pamiętajmy jednak, aby nie wierzyć w każdą, pojedynczą wypowiedź – konkurencja na rynku sprawia, ze serwisy często zajmują się kreowaniem wypowiedzi zarówno tych pozytywnych jak i (chociaż rzadziej) negatywnych. Szczególną uwagę należy zwrócić na opinie negatywne, które pomogą ustrzec nas przed złym wyborem.

Kategorie: 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br> <p>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Prosimy o przepisanie napisu z poniższego obrazku Captcha, który jest stosowany jako zabezpieczenie antyspamowe.